Η Δ’ τάξη πραγματοποίησε τρεις δράσεις τον περασμένο μήνα στο πλαίσιο του μαθήματος των Εργαστηρίων Δεξιοτήτων:

Στα πλαίσια του Εργαστηρίου Δεξιοτήτων Ζω καλύτεραΤου δρόμου το ασφαλές, οι μαθητές και οι μαθήτριες συμμετείχαν στο βιωματικό εργαστήριο “Ο Έξυπνος πεζός“, που πραγματοποιήθηκε στο σχολείο μας.

Στο Εργαστήριο ΑνακυκλώνουμεΝοιαζόμαστε για τον πλανήτη, οι μαθητές και οι μαθήτριες  της Τετάρτης παρακολούθησαν στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας πρόγραμμα επιμόρφωσης και ενημέρωσης για την ανακύκλωση.

Στο Εργαστήριο Δεξιοτήτων Δημιουργώ και Καινοτομώ STEM πραγματοποιήθηκε εκπαιδευτική επίσκεψη στις εγκαταστάσεις του Κολλεγίου Ανατόλια όπου τα παιδιά συμμετείχαν στα προγράμματα Green Vibes και Green Racers.

Από admin